2citadel

מידע למבקרים

ברוכים הבאים למוזיאון מגדל דוד, השוכן באחד מהאתרים ההיסטוריים, החשובים והמרתקים בארץ ישראל - מצודת ירושלים. בימים אלו המוזיאון מחדש את פניו, בשל העבודות תצוגת הקבע של המוזיאון סגורה ומסלולי הסיור נגישים חלקית לכסאות גלגלים. דגם ירושלים במאה ה-19 נפתח למבקרים לאחר סגירה ממושכת לצרכי שימור וטיפול. תצוגת הקבע החדשה תפתח באביב 2023.

מומלץ לרכוש כרטיסים באתר האינטרנט לפני ההגעה למוזיאון.

בהתאם להנחיות הקורונה  אין צורך בתו ירוק (בדומה להנחיות בגנים הלאומיים).

מופעי לילה מרהיבים על החומות העתיקות - מופעי צלילים ומראות עוצמתיים וחווייתיים המגוללים את סיפורה של ירושלים - ומוקרנים על החומות העתיקות באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות בעולם. המופעים מיועדים לדוברי כל השפות ונגישים למוגבלים בתנועה המופעים מוקרנים באוויר הפתוח תחת כיפת השמיים משך כל מופע כ-40 דקות.

תצפית מגדל פצאל- 360° על ירושלים - בראש מגדל פצאל בגובה 777 מעל פני הים - שוכנת התצפית היפה ביותר בירושלים!  360° של נוף מרהיב אל עבר המזרח והמערב, העיר העתיקה והחדשה, העבר והעתיד. מהתצפית המתנשאת מראש המגדל שבנה המלך הורדוס לפני כאלפיים שנה נשקפים אתרים מקודשים, שכונות ומבנים מרכזיים בירושלים;  הר הבית ומעליו הר הזיתים והר הצופים, רובעי העיר העתיקה והאתרים המיוחדים שבהם המושכים אליהם מאות אלפי מבקרים בכל שנה, שכונות ומבנים בעיר החדשה והמתחדשת. זוהי הזדמנות לראות בעיניים מנקודה אחת - את הסיפורים שהופכים את ירושלים לעיר חשובה וקדושה לכל כך הרבה אנשים.

ירושלים ממעוף הציפור - מסלול סיור באוויר הפתוח של חצר המצודה רחבת הידיים, מזמין את המבקרים להכיר את ירושלים ולגלות כיצד השתנו פניה לאורך ההיסטוריה. הסיור משמש כמעין חלון להיסטוריה העשירה של ירושלים וכולל תצפית מרהיבה  וסיור בין ממצאים ארכיאולוגים ודגמים היסטוריים הממחישים את סיפור התפתחותה של העיר במהלך כ-3,000 שנות היסטוריה.

תעלומת ארמון הורדוס והקישלה - מסלול סיור המזמין את המבקרים למסע מרתק אל עברה של העיר, אל האירועים הגדולים והסיפורים שעיצבו את פני ההיסטוריה. בשנת 1999 ביצעה רשות העתיקות חפירה ארכיאולוגית נרחבת בקישלה בה נחשפו סודותיה של העיר מימי בית המקדש הראשון ועד ימינו וכעת נפתח האתר לראשונה לביקורים עצמאיים. הסיור עובר דרך שרידי ארמון המלך הורדוס, מפעל יהודי מימי הביניים ובית המעצר שבקישלה, וכולל ממצאים נדירים, סיפורים ועדויות מרתקות. מארג הסיפורים והעדויות מתחבר יחדיו, ומציג את ציר הזמן רב האירועים וההתרחשויות בעיר העתיקה במשך 3,000 שנה – עד לימינו.

תעלומה במצודה - ערכת משחק עצמאית בעקבות מפתח עתיק שנמצא בחפירות הארכיאולוגיות שנערכו במצודה. 

תעריפי כניסה
מבוגר
אזרח ותיק
סטודנט
ילד
נכה
חייל
כניסה למוזיאון מגדל דוד ירושלים
ביקור במוזיאון
מבוגר
40 ₪
אזרח ותיק
20 ₪
סטודנט
30 ₪
ילד
18 ₪
נכה
20 ₪
חייל
20 ₪
חיזיון לילי
מופעי הלילה
החיזיון הלילה / המלך דוד
מבוגר
67 ₪
אזרח ותיק
62 ₪
סטודנט
62 ₪
ילד
57 ₪
נכה
42 ₪
חייל
42 ₪
מוזיאון דוד
כרטיס משולב 1
ביקור יום במוזיאון + כניסה לטיילת החומות
מבוגר
54 ₪
ילד
25 ₪
מוזיאון דוד
כרטיס משולב 2
ביקור יום במוזיאון + אחד ממופעי הלילה: החיזיון הלילי / המלך דוד
מבוגר
82 ₪
אזרח ותיק
77 ₪
סטודנט
77 ₪
ילד
72 ₪
נכה
57 ₪
חייל
57 ₪

* אזרח ותיק תושב ישראל בלבד  |  ילד מעל גיל 3 חייב בכרטיס למופעי הלילה  |  ילד מעל גיל 5 חייב בכרטיס כניסה למוזיאון

כרטיס משולב - טיילת החומות + כניסת יום: לפרטים אודות טיילת החומות לחצו כאן >

שעות פתיחת המוזיאון
שעות פתיחת המוזיאון
שעות פתיחת המוזיאון
המוזיאון פתוח
היום עד
16:00
א'-ה'
09:00
-
16:00
שישי
09:00
-
14:00
שבת
09:00
-
16:00
i
*ניתן להישאר עד שעה אחרי הסגירה
פרטי יצירת קשר
פרטי יצירת קשר

מידע כללי

טלפון 02-6265333
פקס 02-6283418
דוא"ל contact@tod.org.il

 

מוקד ההזמנות

טלפון  2884*
שעות פעילות א׳ - ה׳ 9:00 - 15:00
דוא"ל boxoffice@tod.org.il
כיצד להגיע
כיצד להגיע


חניון קרתא / חניון ממילא


קו 38 לרחוב יצחק קריב (קו מעגלי מהרובע היהודי) | רחוב המלך דוד עם קווים 13, 18, 38


תחנת כיכר ספרא (עיריית ירושלים)

שאלות ותשובות

מוזיאון מגדל דוד הוא אתר היסטורי יוצא דופן בירושלים - ובעולם כולו. המוזיאון שוכן במצודת מגדל דוד, אחד מסמליה המרכזיים של ירושלים, ומגולל סיפור בן למעלה מ-3,000 שנה.
מיקום המצודה - בנקודת החיבור בין מזרח למערב העיר, מבטא את הדיאלוג המתמשך שמתקיים בין ירושלים העתיקה לבין ירושלים המודרנית בת ימינו.
מגדל דוד נישא מעל חומות העיר העתיקה, נצפה ממרחקים, ומקבל את באי העיר העתיקה בכניסה הראשית לעיר, משער יפו.

 

השם "מגדל דוד" מקורו בפירוש נוצרי שגוי של כתבי יוסף בן מתתיהו, וכן בכינוי המוסלמי של המצודה "מחראב נבי דאוד" במהלך השנים הדביקו מבקרים מארצות המערב את השם השגוי לצריח המסגד הטורקי, וכך מכונה הצריח עד היום. טעות זו נבעה מאותה טעות של היום. ריבוי ה"דוד" בירושלים. אנחנו ה- מגדל של ירושלים ועל כן אנו מגדל דוד.

 

מצודת מגדל דוד, היא המצודה שהגנה על ירושלים במשך אלפי שנים. כל מי ששלט בירושלים הוסיף למבנה המצודה בתקופתו: הורדוס בנה שלושה מגדלים עצומים, הגדול שבהם ניצב כאן עד היום - מגדל פצאל. בתקופה המוסלמית הקדומה שליטי ירושלים בנו כאן מצודה, ממנה תוכלו לראות עד היום במרכז החצר מגדל עגול בקוטר של כ-10 מטר. הצלבנים בנו כאן את ארמון המלך, הם הוסיפו מכלול כניסה מפואר וחפיר (יבש, בלי תנינים!). הממלוכים עיבו את קירות המצודה והוסיפו תוספות ארכיטקטוניות מתוחכמות ומתקדמות שהפכו את המצודה לסמל לעוצמה. בין התוספות המרשימות שנשארו מהתקופה הממלוכית תוכלו לראות עד היום את המגדל המשושה הצמוד למגדל פצאל. העות'מאנים הוסיפו למצודה שער מונומנטלי המוביל לכניסה המזרחית עד היום, וגם גשר אבן מפואר, מסגד פתוח, רחבת תותחים וכמובן המינרט, צריח המסגד המפורסם, המכונה מגדל דוד והפך לסמל העיר ירושלים. הבריטים הפכו את חדרי המצודה לאולמות תצוגה והם למעשה היו הראשונים שהשתמשו במצודת מגדל דוד לא למטרות הגנה וביצורים, אלא למטרות שלום - להצגת תערוכות ולקיום אירועי תרבות. בשנת 1989 נפתח מוזיאון מגדל דוד ומאז ועד היום החצר הארכיאולוגית מארחת בשטחה מבקרים מכל העולם שבאים לגלות את סיפורה של ירושלים. אז למעשה – כולם בנו את המקום הזה. וכולם מוזמנים להיכנס בו J חצר המצודה רחבה ויש בה המון פינות ישיבה ומרחבי דשא מוצלים – בואו לסיור היסטורי מרתק או סתם לפיקניק בשעות הנעימות של אחר הצהריים בין מגדל מימי בית המקדש השני לבור ממים ביזנטי.

 

כן! ילדים נהנים להסתובב על חומות המצודה, להביט בין החרכים ולטפס על המגדלים.
כמו כן מופעי הלילה שלנו מתאימים לילדים מגיל שלוש. מומלץ להתעדכן באתר שלנו בכל האירועים המיוחדים שיש לנו להציע לאורך השנה.

כרטיס הכניסה למגדל דוד כולל מדריך קולי (אודיוגייד) בעברית ובאנגלית ללא תוספת תשלום. המדריך הקולי כולל שני סיורים:

ירושלים ממעוף הציפור- מסלול סיור באוויר הפתוח של חצר המצודה רחבת הידיים, מזמין את המבקרים להכיר את ירושלים ולגלות כיצד השתנו פניה לאורך ההיסטוריה. הסיור משמש כמעין חלון להיסטוריה העשירה של ירושלים וכולל סיור בין ממצאים ארכיאולוגים ודגמים היסטוריים הממחישים את סיפור התפתחותה של העיר במהלך כ-3,000 שנות היסטוריה ותצפית מרהיבה ממגדל פצאל- 360° על ירושלים!מראש המגדל ניתן לצפות אל עבר המזרח והמערב, העיר העתיקה והחדשה, העבר והעתיד. מהתצפית המתנשאת מראש המגדל שבנה המלך הורדוס לפני כאלפיים שנה נשקפים אתרים מקודשים, שכונות ומבנים מרכזיים בירושלים;  הר הבית ומעליו הר הזיתים והר הצופים, רובעי העיר העתיקה והאתרים המיוחדים שבהם המושכים אליהם מאות אלפי מבקרים בכל שנה, שכונות ומבנים בעיר החדשה והמתחדשת. זוהי הזדמנות לראות בעיניים מנקודה אחת - את הסיפורים שהופכים את ירושלים לעיר חשובה וקדושה לכל כך הרבה אנשים.

תעלומת ארמון הורדוס והקישלה - מסלול סיור המזמין את המבקרים למסע מרתק אל עברה של העיר, אל האירועים הגדולים והסיפורים שעיצבו את פני ההיסטוריה. בשנת 1999 ביצעה רשות העתיקות חפירה ארכיאולוגית נרחבת בקישלה בה נחשפו סודותיה של העיר מימי בית המקדש הראשון ועד ימינו וכעת נפתח האתר לראשונה לביקורים עצמאיים. הסיור עובר דרך שרידי ארמון המלך הורדוס, מפעל יהודי מימי הביניים ובית המעצר שבקישלה, וכולל ממצאים נדירים, סיפורים ועדויות מרתקות. מארג הסיפורים והעדויות מתחבר יחדיו, ומציג את ציר הזמן רב האירועים וההתרחשויות בעיר העתיקה במשך 3,000 שנה – עד לימינו.

ימי א' - המוזיאון סגור

ימי ב' – ה' -  10:00 -17:00 (כניסה אחרונה ב 16:00) 

ו' – 10:00 – 15:00 ( כניסה אחרונה ב 14:00 )

שבת - 10:00-17:00 (כניסה אחרונה ב-16:00)


שעות הקרנת מופעי הלילה משתנות מעת לעת ומומלץ להתעדכן בעמוד מופעי הלילה.

בחניון קרתא או בחניון ממילא הסמוכים

הכניסה למגדל דוד ממוקמת בשער הכניסה ההיסטורי הממוקם במזרח.
הוראות הגעה לנכנסים משער יפו: מול שער יפו תראו את חומות המצודה. הקיפו את המצודה מצד שמאל (מזרח) עד שתראו את מדרגות שער הכניסה.
 

 

המצודה היא אתר ארכיאולוגי ששימש במשך אלפי שנים כמבצר שהגן על יושביו מפני תוקפים מבחוץ ולכן נבנה מלכתחילה כאתר לא נגיש.
עם זאת, מוזיאון מגדל דוד מקדיש תשומת לב רבה להנגשת האתר וחלקים ממסלול הביקור נגישים.
בשל עבודות בינוי המתקיימות ברחבי מגדל דוד בימים אלה יש שינויים בנגישות האתר. למידע נוסף ומופרט יש לפנות למוקד ההזמנות 2884*
שני מופעי הלילה מונגשים לאנשים עם מוגבלות בניידות. מומלץ להתקשר ולעדכן מראש את מוקד ההזמנות אילו התאמות נדרשות.
החיזיון הלילי מונגש על-ידי תיאור קולי עבור אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, לתיאום התקשרו למוקד ההזמנות 2884*

 

כניסה למוזיאון: מבוגר: 40 ₪ | ילד (5-18) 18 ₪ | אזרח ותיק 20 ₪ | סטודנט 30 ₪
כרטיסים למופעי הלילה: מבוגר: 67 ₪ | ילד (3-18) 57 ₪ | אזרח ותיק 62 ₪ | סטודנט 62 ₪
כרטיס משולב למוזיאון ולמופעי הלילה: מבוגר 82 ₪ | ילד (3-18) 72 ₪|  אזרח ותיק: 72 ₪ | סטודנט 77 ₪

בהחלט! המוזיאון משתף פעולה עם כל מועדוני הלקוחות הגדולים שם תוכלו למצוא הנחות לכרטיסי הכניסה למוזיאון, למופעי הלילה ולאירועים מיוחדים.

חברי מועדון? להסבר על אופן מימוש ההטבה באתר -לחצו כאן


בנוסף, ללנים במלונות ירושלים המוזיאון מציע 15% לכניסה למוזיאון / למופעי הלילה בהצגת ברושור ההנחה אותו תוכלו למצוא במלון עצמו.

מופע החיזיון הלילי מציג את סיפוריה ופניה הרבים של ירושלים נשזרים בתוך מיצג מולטי־מדיה עוצמתי ורב-חושי.
המופע האור־קולי מוביל את הצופים אחורה בזמן למחוזות היסטוריים ולאירועים משמעותיים, שעיצבו את פניה של העיר.
מופע המלך דוד מספר את סיפור חייו של הנער דוד, שהפך למלך ולמנהיג רב השפעה לדורי־דורות, מתעורר לחיים ומוקרן על חומת מצודת דוד ובינות שרידי התקופות השונות.
במעין סגירת מעגל מוקרן סיפורו על אבני ירושלים, העיר שהקים ובנה בעצמו לפני אלפי שנים.

הישיבה חופשית ויש מקום לכולם. מכל מקומות הישיבה ניתן לראות את החיזיון במלואו.