צלילים

צלילים

נוף אקוסטי חדש בירושלים

התערוכה "צלילים" – שילבה בין אתר ארכיאולוגי, מוזיקה, עיצוב וטכנולוגיה, ויצרה במקום חוויה רב-חושית וחושנית של צלילים, צורות, תנועה ותאורה. הנוף האקוסטי של המצודה תוגבר באמצעות עשרות כלים מוזיקליים ביניהם נבל, תוף, מצלתיים, קונטרבאס, אורגן, וכלי הקשה. הכלים המוזיקליים גדולי הממדים ויוצאי הדופן, שהוקמו ועוצבו במיוחד עבור התערוכה, השתלבו בחצר המצודה, בבורות המים, ובחרכי הירי של החומה, ונראו כחלק בלתי נפרד מהמקום.
 
 הכלים השמיעו את צליליהם השונים בפרקי זמן משתנים והזמינו את המבקרים לסייר בין הצלילים שהגיחו מכל עבר בנגינה חיה. אמצעים אוטומטיים בשליטת מחשבי בקרה משוכללים הפעילו את נגינת הכלים: זרועות מכאניות פרטו על הנבל, הקישו על כלי ההקשה, הלמו בתופים, נענעו בפעמונים, ויצרו קשר עין ברור בין הצליל הנשמע לפעולת הכלי.
 
 את המיצב והכלים תיכננו ועיצבו יעל טבת ורואי רוט – סטודיו רוט // טבת, מומחים בעלי שם ביצירת חללים ברוח ה-Experience Design. דידי פייר חיבר את המוזיקה ואת התזמור באמצעות תכנת מחשב מיוחדת המחברת בין היצירה המוזיקלית ובין אמצעי ההפעלה שלה על גבי הכלים. עיצוב התאורה, פרי עבודתו של עמיר ברנר, היה לחלק מובנה בעיצוב המיצב, הגיב לכלים ולמוזיקה והאיר את הצלילים.
 
 אוצרות התערוכה: רנה סיון וליאת מרגלית

שדרגו את הביקור בירושלים