DAY 3

 The Big Swap

סה״כ לתשלום
0.00 ₪
* האירוע הסתיים, רוצים שנעדכן אתכם כשיש אירועים חדשים? לחצו כאן > *
DAY 3 - The Big Swap (Sunday, November 13)

מוזמנים לערב של שיחות וחוויות מראש המגדל. נשוחח על מציאויות חלופיות בהן האלגוריתמי מחליף את האנושי, נאזין לסאונדים מעולמות פנימיים ונצפה בחזיונות שמנסים לפענח את המתמטיקה שמאחורי הטבע.

ליינאפ:

20:00 דר מירי סגל  - שיחה

20:30 קולקטיב סף - שיחה

21:30 מעיין ליניק מארחת - live AV performance

22:30 רני מגידו מארח - live AV performance

סוכנות וסכנה במציאות מדומה: שיחה עם האמנית מירי סגל

ברבות מעבודותיה של מירי סגל מתנהל משא ומתן בין האנושי לבין המלאכותי, הדיגיטלי, הטכנולוגי. הן מציעות חלון הצצה למציאויות חלופיות, ולעיתים גם למציאות שאחרי ההחלפה. במסגרת השיחה, סגל תספר אודות עבודות נבחרות, לרבות מתערוכתה האחרונה בגלריה דביר (״כשהתעוררתי, המשכתי לישון״), ונדון דרכן בנסיגת האנושי, בעליית האלגוריתמי, ובדחיפות להגיב. בהנחיית אירית שטרנברג. 

ד"ר מירי סגל היא אמנית העוסקת בוידאו ומשלבת מדיות חדשות וטכנולוגיה ביצירתה. ד"ר למתמטיקה ומרצה בכירה במחלקה לאמנות בבצלאל, בבית הספר לאמנות המדרשה ובמכללה האקדמית בית ברל. 

ההחלפה הגדולה : שיחה עם קולקטיב סף

מסנתזי הדימויים, אותם כלי בינה מלאכותית ״יצירתיים״ המשתפרים בקצב מסחרר, העלו לכותרות את אימת ההחלפה. המכונות מחליפות את האמנים, האלגוריתמי מחליף את האנושי, החישוב מחליף את המחשבה. כיצד נרטיב ההחלפה משפיע על עולם האמנות, ועל תפקיד האמן? מה יקרה למוחלפים, ומה יישאר בכל מחיר, מבלי להראות סימנים של התפנות? והאם גם ההחלפה הזאת, כמו ״החלפות גדולות״ אחרות, היא רק עוד קונספירציה שמחכה להיחשף? 

סף הוא קולקטיב יצירתי לחשיבה, כתיבה ופעולה בנושאי תרבות, אמנות וחברה. 

חברי הקולקטיב: ארי בן אריה - חוקר, דיג׳יי ומפיק, בעל תואר שני במדעי הדתות ודוקטורנט בתכנית ללימודי תרבות באוניברסיטה העברית. יואל בוטביניק - חוקר, דיג׳יי ומפיק, בעל תואר שני בתכנית ללימודי תרבות ודוקטורנט בחוג לתקשורת באוניברסיטה העברית. אירית שטרנברג - חוקרת ואמנית, בעלת תואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות מאוניברסיטת תל אביב.

התהוות - מעיין ליניק מארחת את אליאסף בשארי וג׳ורג׳ פיסרום

המוזיקאים מעיין ליניק ואליסף בשארי, משתפים פעולה עם ג׳ורג׳ פיסרום, בפרויקט של מוסיקת אמביינט, סימפולים של חוכמה קדומה, ואימפרוביזציה שמימית כדי להקים לתחייה את המרחב שבו הם פועלים.

מעיין ליניק, זמרת נשמה מולטי אינסטרומנטלית (פסנתר, צ׳לו, סינטיסייזר ועוד)תארח את אליסף בשארי, נגן מפיק וזמר שניגן עם מגוון רחב של מוזיקאים, ממקימי ההרכב רבע לאפריקה.

ג׳ורג׳ פיסרום, אמן קוד גנרטיבי עובד עם אלגוריתמים כדי לייצר מערכות ויזואליות מורכבות דמויות בקטריות שנמצאות בשינוי מתמיד. בבסיס העבודה שלו יושב אלגוריתם שניסח פרופ׳ אשל בן יעקב במהלך מחקרו על המתמטיקה שיושבת מאחורי עקרון חוכמת ההמונים. 

שבר ענן בלילה שחור - רני מגידו מארח את אליענה

רני מגידו יוצר ומפיק מוזיקה אלקטרונית מלווה בשירה, בעלת אופי פסיכדלי, סוחף ואינטימי. רני מכניס את המאזין למרחב שבין סערה פנימית לאסקפיזם, בין מציאות חברתית-פוליטית קשה לבין סמים ומסיבות. ביטים של היפ-הופ, סינטיסייזרים אווריריים, פסנתר ושירה כנה המעידים על רגישות ותלישות, שברון לב ואהבה. בהופעה תתארח אליענה לכמה שירים מתוך האלבום הראשון שלה ״שבר ענן״ עליו הם עבדו יחדיו בשנים האחרונות. המופע ילווה בוידאו ארט מאת שי רהט. 

לחזרה לעמוד הראשי >>

קרדיט צילום: אורנה קלגרד

כמה פרטים חשובים
Calendar
תאריך ושעה
יום ראשון, 13.11
פתיחת דלתות | 19:30
כניסה למוזיאון מגדל דוד ירושלים
מקום
מוזיאון מגדל דוד
 price-icon.png
מחיר
ללא עלות | בהרשמה מראש

שדרגו את הביקור בירושלים