הרגע הזה שמישהי מוציאה טבעת!

קהילה כותבת |02/01/2018|38
שיתוף פוסט

 ב- 11 בדצמבר 2017 - במלאת 100 שנים בדיוק לאירוע ההיסטורי המכונן של כניסת הגנרל אלנבי בשערי העיר ירושלים וכניעת העיר - ערכנו את הפתיחה החגיגית לתערוכה 'גנרל וג'נטלמן - אלנבי בשערי ירושלים'. הפתיחה, שנערכה כטקס שחזור צבעוני ומרהיב אליו הגיעו המוני משתתפים. סיפור כזה כשלעצמו, מצדיק את כתיבת הפוסט, אך לא היינו מטריחים אתכם, לולא רצינו לספר לכם משהו מיוחד יותר.

חזרנו 100 שנה לאחור

לצד החגיגות הנלוות לתערוכה והפרסומים הרבים בגינה, נתקלנו בגברת אחת מאוד מיוחדת : הכירו את אודרי קמפבל מקנדה – חובבת היסטוריה סקרנית ובעלת תושייה (מהסוג שאנחנו הכי אוהבים…).
את זמנה הפנוי, מבלה אודרי בשיטוט במרשתת ובחיפוש אחר 'מציאות' היסטוריות למכירה. מעת לעת, היא שוזפת את עיניה בלוחות מכירה ייחודיים, אתרי מכירות פומביות וכן בפורומים ייעודיים לתחביב הנפלא.

באחד משיטוטיה ברשת, נקרתה בדרכה של אודרי הזדמנות חד פעמית, בצורת הצעה מפתה לרכישתה של טבעת זהב – מזכרת מכיבוש העיר ירושלים על ידי הכוחות הבריטיים.
אודרי ראתה בכך, מאורע היסטורי חשוב ומרגש, המסמל את ראשית הקמתה של מדינת ישראל, אשר תשוב ותשמש מולדת אהובה עבור העם היהודי. אודרי לא עמדה בפיתוי ורכשה את הטבעת המוזהבת, כשהיא אפופה בתחושת שליחות היסטורית.

הטבעת של אודרי

כחובבת היסטוריה מהמעלה הראשונה, החליטה אודרי שאין היא מסתפקת בטבעת הזהב, וחשה שעליה להיכנס בשערי העיר בדיוק כמו הגנרל אלנבי בשעתו. היא החלה מתכננת במרץ רב, את סיורה לארץ הקודש, כשהיא מייעדת את ביקורה לחודש דצמבר, על מנת שתוכל לחוות את האירועים הסמליים, בחלוף 100 שנים מן המאורע ההיסטורי. במהלך התכנונים היא נחשפה לפרסומינו אודות הפתיחה החגיגית, והחליטה לכבדנו בביקור. אודרי רכשה כרטיס טיסה, ארזה תיק והגיעה לצעוד עם אלנבי והטבעת המוזהבת.

לאחר האירוע, אף החליטה שברצונה להשאיר את הטבעת במוזיאון, שכן זהו לדעתה מקומה הראוי והטבעי. אודרי ביקשה את עזרתנו במציאת בעלי טבעות דומות, וסיוע בגילוי מקורותיה של הטבעת.

האם אתם מכירים מישהו עם טבעת דומה? האם היו אלו טבעות של חיילים וקצינים?

פוסטים נוספים שיעניינו אותך