Santa-Claus

הסנטה של ירושלים

קהילה כותבת |17/12/2018|1325
שיתוף פוסט

בסוף סמטה צרה ברובע הנוצרי, במרחק קטן משער יפו ומגדל דוד, בבית קטן עם דלת אדומה, יושב "הסנטה של ירושלים".

הסנטה של ירושלים לא מסתובב על מגלשת שלג ואין לו אייל צפון עם אף אדום. מידי פעם הוא משאיל גמל ומסתובב איתו ברחובות העיר העתיקה ובפתח שער יפו. הוא הסנטה של ירושלים כבר עשור, מפזר את רוח החג ומקשיב למשאלותיהם של ילדים קטנים הגדלים על ברכי חג המולד.

IMG_0652

הבית שלו נראה כמו באגדות, ממתקי סוכר באדום ולבן מחוץ לדלת, ותיבת מכתבים קטנה. אם תכתבו מכתב לסנטה של ירושלים, בלי כתובת ומספר בית, בסופו של דבר המכתב יגיע לתיבה הזאת מחוץ לבית של סנטה בעיר העתיקה.

Untitled-1

כשנכנסים לבית מרגישים כמו באגדות, מוזיקת חג ופעמונים מתנגנת, במבואת הכניסה יש מגלשת שלג ענקית וכשיושבים עליה, איך לא, מתחיל לרדת שלג. זה לא שלג כמו שירושלמים וותיקים מכירים, אבל הוא לבן ורך ומשמח לב.

IMG_0663

סנטה מספר לנו שלא כל אחד יכול להיות סנטה. כל אחד יכול ללבוש חליפה אדומה וכובע אדום וזקן לבן. אבל רק אם אתה מרגיש בשליחות, ורק אם אם כרתת ברית בינך לבין האל, ורק אם יש לך שמחה בלב – רק אז תוכל לשמח ילדים ולמלא את משאלותיהם.

סנטה זו עבודה לכל השנה, לא רק סביב החגים.

כל שנה ביוני יש קונגרס של הסנטות – כ-700 סנטה קלאוסים מכל העולם מגיעים ללמוד איך להיות יותר טובים. הם צריכים להקפיד על לבוש נקי, כפפות לבנות, מאור עיניים ושמחה בלב. הם לומדים איך להושיב ילדים על הברכיים, איך להקשיב לקולם העדין, איך לענות למכתבים שנשלחים ואיך לשמח לבבות. יש גם צורך בלימודים מעמיקים יותר. בכל שנה יש השתלמות שבסופה מקבלים דיפלומה. לסנטה של ירושלים יש כבר 3 דיפלומות והן תלויות בחגיגיות בביתו החמים.

הסנטה קלאוס של ירושלים הוא הסנטה הכי צעיר בעולם, הזקן הלבן שלו עוד לא ממש ארוך ולא ממש לבן, אז בינתיים הוא מסתפק בפאה. אבל הוא מקווה שלא רחוק היום בו יוכל להתהדר בזקן לבן משלו, ומתרגש מכל שערה לבנה חדשה.

IMG_0704

לאורך השנה הוא מטייל בין בתי חולים ובתי ספר. הוא מספר שפעם הגיע לבית חולים וילד שאל אותו- אתה הסנטה האמיתי?! ואז רץ איתו בכל בית החולים וצעק – הנה הסנטה האמיתי!! הוא בא לבקר!!!

בימים שהוא לא לבוש כסנטה, הוא מדריך כדורסל בימק"א לילדים ונוער, אבל זה רק כדי שיכול לכסות את עלויות היותו הסנטה האמיתי של ירושלים.

מהראשון בדצמבר בכל שנה מתחילים להגיע הילדים ולהתדפק על דלתו. בשנה שעברה הגיעו 9,000 ילדים, חלקם עם בתי הספר ואחרים עם ההורים. לכל אחד משאלה או מכתב.

סנטה לוקח את תפקידו ברצינות רבה, הוא דיסקרטי לחלוטין ולא הסכים להראות לנו תוכן של מכתבים שקיבל, רק אמר שילדים הם האנשים הכי קרובים לו, ושהוא שמח שיש לו יכולת להקשיב להם ולהיות בשבילם.

הוא מרגיש שירושלים מקבלת אותו בחיוכים ועיניים טובות, ושאין מי שלא שמח לראותו. הוא לא מרגיש שיש חיכוכים, הוא מאמין שהוא מביא שמחה ואושר ושלום לירושלים.

IMG_0691

אם אתם רוצים להרגיש את רוח החג או לטייל באגדות של ילדות, הבית של סנטה הוא הנקודה הכי קרובה לקוטב הצפוני כאן בירושלים. לא תמצאו אייל עם אף אדום אבל תפגשו איש יקר עם עיניים טובות שמסתתרות מתחת לגבות לבנות, וחיוך נעים בתוך זקן לבן.

בית משפחת קסיסייה רחוב סנט פיטר 2, העיר העתיקה.

תגובות

איליה
27.12.2021
הם גונבים כסף, בשום מקום לא כתוב שצריך לשלם משהו ורק אחרי שעומדים בטור של שעה אומרים שרק עם אתה משלם על כל ילד כסף תוכל לראות את סנטה
Emy
21.03.2022
Here is the Israeli store where can shop discounted prices. https://www.clothingric.com/codes/roku-israel
Will
11.04.2022
Here are great Israeli stores discounts from <a href="https://www.clothingric.com/israel">ClothingRIC</a>

השארת תגובה

פוסטים נוספים שיעניינו אותך