ירושלים של מטה

קהילה כותבת |10/01/2019|42
שיתוף פוסט

שתי עובדות בלתי ניתן לערעור:

  1. יש לנו את התצפית הכי יפה בירושלים
  2. אנחנו לא אנוכיים

לכן – יש לנו רצון וצורך לחלוק אתכם את כל היופי הזה והכנו עבורכם סרטון שמסביר למה מומלץ וכדאי לקפוץ אלינו בכל גיחה לעיר העתיקה ובכל ביקור בשער יפו או בשדרת ממילא.

אז יצאנו לסיבוב וסקר שוק כדי להבין מה עוד ניתן לרכוש ב- 15 ₪ ברדיוס המהמם שלנו, ואנחנו פה כדאי לשתף אתכם בתובנות –

 

_MG_0113

שער יפו, הוא השער המרכזי לעיר העתיקה ואפשר למצוא אותו שוקק חיים ברוב שעות היום. השטח הקטן הזה של העיר העתיקה טומן בחובו עולם רחב, עד כדי כך רחב שאנחנו נסתפק רק בהליכה משער יפו, לסיבוב קטן ברחוב דוד ומשם בחזרה אלינו למגדל דוד. שער יפו, הוא השער המרכזי לעיר העתיקה ואפשר למצוא אותו שוקק חיים ברוב שעות היום. מעבר לנגני רחוב ודוכני אוכל, בשער יפו תוכלו גם לעלות לטיילת החומות הצפונית ולטייל על חומות הרובע הנוצרי עד שער שכם, מכירת כרטיסים ומידע תמצאו ממש בבוטקה הבנוי בתוך השער >> עוד בשער יפו תוכלו למצוא את רכבת הכותל, היא יפה, וצבעונית, ומדליקה ילדים. ובעיקר עוד דרך מהנה להגיע מרחבת שער יפו עד לרחבת הכותל ובחזרה. גם עבור הנסיעה ברכבת תוכלו למצוא מכירת כרטיסים ממש בשער יפו >>

_MG_0185

בשער יפו תמצאו עגלות עמוסות של בייגלים שהובאו היישר ממאפיה

ואם הזכרנו דוכני אוכל, אז נעבור לבייגלה הירושלמי המוכר, שהוא ככל הנראה הלחם היחיד שנאכל כאילו היה עוגה. לא מעט רוכלים עם מגשי בייגלה ירושלמי מסתובבים בעיר העתיקה ובשער יפו תמצאו עגלות עמוסות של בייגלים שהובאו היישר ממאפיה בת 200 שנה עם טאבון עצים גדול. מדי יום מכינים במאפייה כמה מאות בייגלים בקצב מרשים שלא מבייש קוו ייצור מודרני משומן ועד הצהריים הם נחטפים. בואו מוקדם!

מלבד בייגלה אפשר למצוא בסביבת שער יפו ביצים אפויות – אלו ביצים שנאפות בארגז מתכת עם קליפתן והתוצאה ממש דומה לביצה של חמין. אם לא שבעתן מהבייגלה, תוכלו לטעום גם מכדורי פלאפל הענקיים, ואנחנו מתכוונים, ע נ ק י י ם וקרקרי שומשום שלרוב נאפים במיוחד לכבוד הראמאדן.

_MG_9937

היום תוכלו למצוא בדוכן הקטן מגוון של כוסות של שתיה צוננת מפירות טריים שנסחטו במקום.

עוד בגזרת דוכני הרחוב תמצאו בסביבה גם דוכני שתייה המציעים מיצים מפירות טריים סחוטים. קל לחלוף על פני מוכר מיץ הרימונים והלימונדה שניצב בצומת הסמטאות בין הכניסה לשוק הבשמים לזו המובילה לשוק הקצבים, אבל ממש לא מומלץ לפספס אותו. פעם בעלי הדוכן היו מסתובבים ברחבי השוק עם קנקן על הגב וזקני השוק יודעים לספר כי בזכות הערבוב שנוצר מהעלייה והירידה במדרגות השוק –  לא היה מיץ שדומה לו. היום תוכלו למצוא בדוכן הקטן מגוון של כוסות של שתיה צוננת מפירות טריים שנסחטו במקום.

_MG_0203

רחוב דוד מרכז בתוכו הרבה "הפתעות"

גם רחוב דוד מרכז בתוכו הרבה "הפתעות". זהו רחוב הקניות הראשי התיירותי של העיר העתיקה והוא גן עדן למיני מזכרות ומציאות לכל שימוש ומטרה. יש שם הכל: כלי קרמיקה ארמניים שהתפרסמו בכל העולם, תבלינים ייחודיים, חנות עתיקות עם כדים, מטבעות וחפצי אמנות עתיקים וכמובן מזכרות יהודיות ונוצריות, לוחות שש בש אותנטיות ואפילו חולצות תיקים וארנקים מבד מיוחד.

תצפית מוזיאון מגדל דוד

כל ירושלים תהיה פרוסה לרגליכם

אז אחרי טיול רגלי על החומות, אוכל מקומי ומסע שופינג חווייתי בשוק, בואו לחוות את "ירושלים של מעלה" מתצפית מגדל פצאל - כל ירושלים תהיה פרוסה לרגליכם: בתים עתיקים, בניינים חדשים, שווקים ואנשים, אוויר הרים צלול כיין ונוף עוצר נשימה

וזאת היא חברים, ירושלים.

השארת תגובה

פוסטים נוספים שיעניינו אותך